Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Backing Material | Acrylic |
| Tape Material | Tissue |
| Width | 24 mm (1 inch) |
| Tape Width | 41-60 mm |
| Length | 50 m |
| Tape Length | >50 m |
| Adhesive Type | Rubber |
| Liner Type | White Paper |
| Application | Surgical Gown Closure |
| Color | Transparent |
| Tape Type | Adhesive |
| Usage/Application | Sealing |
| Brand | Paragon Tapes |
Application :